Licensed to Flambeau High School       HY-TEK's Meet Manager 5/14/2012 08:07 AM

                     Flambeau Junior High Meet - 5/11/2012                     

                                   5/11/2012                                   

                                    Results                                    

 

Event 1  Girls 100 Meter Hurdles

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

Finals

  1 Schoene, Kyla                Gilman                   17.14   3  10   

  2 VanDoorn, Lexi               Flambeau                 17.20   3   8   

  3 Sterba, Brooke               Flambeau                 17.60   3   6   

  4 Hanaman, Adyara              Ladysmith                17.61   2   5   

  5 Schriever, Sidney            Winter                   17.85   3   4   

  6 Hendricks, Taylor            Gilman                   18.19   2   3   

  7 Hartzell, Taylor             Cornell/Lake Hol         18.54   2   2   

  8 Rafferty, Angie              Gilman                   18.96   2   1   

  9 Trott, Haley                 New Auburn               19.05   1 

 10 Chause, Kayla                Gilman                   19.16   2 

 11 Sports, Morgan               Flambeau                 19.35   3 

 12 Kowalski, Courtney           Winter                   19.38   2 

 13 Grinnell, Ashley             Bruce                    19.55   3 

 14 Koback, Caitlyn              Winter                   20.18   2 

 15 Elwood, Mackenzie            Gilman                   20.22   2 

 16 Beres, Marrisa               Ladysmith                20.69   1 

 17 Anderson, Alyssa             Bruce                    20.80   3 

 18 Galetka, Katie               New Auburn               22.80   1 

 19 Olsen, Ashley                Ladysmith                22.96   1 

 20 Coss, Brooklyn               Winter                   24.24   1 

 

Event 2  Boys 100 Meter Hurdles

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

  1 Hagstrom, Austin             Bruce                    15.53   2  10   

  2 Madlon, Tom                  Flambeau                 15.63   2   8   

  3 Maple, Jared                 Flambeau                 16.19   2   6   

  4 Meisegeier, Randy            Bruce                    16.27   2   5   

  5 Weast, Cole                  New Auburn               16.72   1   4   

  6 Hetke, Colton                Cornell/Lake Hol         17.06   2   3   

  7 Wensel, Dalton               New Auburn               18.55   1   2   

  8 Hill, Ethan                  Bruce                    20.54   2   1   

  9 Curry, Dakota                New Auburn               21.07   1 

 10 Goltz, Kyle                  Cornell/Lake Hol         21.31   2 

 

Event 3  Girls 100 Meter Dash

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

  1 Stender, Sara                Cornell/Lake Hol         13.82   4  10   

  2 Rudesill, Jenn               Ladysmith                13.83   2   8   

  3 Bullard, Emma                Ladysmith                14.29   1   6   

  4 VanDoorn, Lexi               Flambeau                 14.30   4   5   

  5 Copenhaver, Brielle          Gilman                   14.35   3   4   

  6 Dixon, Alexis                Cornell/Lake Hol         14.36   4   3   

  7 Hanaman, Adrianna            Ladysmith                14.40   1   2   

  8 Wisniewski, Chelsey          Flambeau                 14.42   4   1   

  9 Anderson, Hannah             Flambeau                 14.44   4 

 10 Montwill, Marissa            Flambeau                 14.48   4 

 11 Harp, Gabby                  Cornell/Lake Hol         14.68   3 

 12 Hoehn, Alicia                Gilman                   14.75   4 

 13 Engelhardt, Evyn             Ladysmith                14.83   2 

 14 Morgan, Kellie               Bruce                    14.94   4 

 15 Kozial, Sami                 Flambeau                 15.00   3 

 16 Nisbit, Lauren               Ladysmith                15.03   2 

 17 Woodford, Mackenze           Flambeau                 15.17   3 

 18 Anderson, Alyssa             Bruce                    15.22   3 

 19 Chause, Kayla                Gilman                   15.57   3 

 20 Wickersham, Riley            Bruce                    15.98   2 

 21 Melton, Annie                Winter                   16.03   1 

 22 Hazelton, DeziRea            New Auburn               16.06   1 

 23 Fenske, Madison              Flambeau                 16.07   3 

 24 Hetchler, Dezi               Ladysmith                16.23   2 

 25 Galetka, Katie               New Auburn               16.29   2 

 26 Grinnell, Ashley             Bruce                    16.36   1 

 27 Olson, Amelia                Gilman                   16.43   2 

 28 Kopras, Kelsie               Bruce                    16.57   3 

 29 Madlon, Hannah               Flambeau                 16.74   1 

 30 Popp, Kayla                  Ladysmith                16.80   1 

 

Event 4  Boys 100 Meter Dash

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

  1 Spletter, Cortland           Cornell/Lake Hol         12.38   4  10   

  2 Aldinger, Ethan              Gilman                   12.45   4   8   

  3 Krisik, Alex                 Ladysmith                13.40   2   6   

  4 Welch, Sam                   Flambeau                 13.43   4   5   

  5 Vaughn, Zach                 New Auburn               14.09   2   4   

  6 Ekum, Derrick                Cornell/Lake Hol         14.28   4   3   

  7 Miller, Bryce                New Auburn               14.35   2   2   

  8 Fuchs, Patrick               Ladysmith                15.04   4   1   

  9 Hoege, Sarick                New Auburn               15.08   3 

 10 Anderson, Tyler              Bruce                    15.09   4 

 11 Neuenfedlt, Bake             Gilman                   15.49   4 

 12 Whiting, Xavier              Bruce                    15.57   4 

 13 Hill, Ethan                  Bruce                    15.73   3 

 14 Boehm, RJ                    New Auburn               15.82   2 

 15 Burch, Jake                  Flambeau                 16.03   3 

 16 Rosemeyer, Chanse            Gilman                   16.13   3 

 17 Meyer, Chase                 Flambeau                 16.21   3 

 18 VanDerLeest, Chevy           Gilman                   16.29   3 

 19 Wenzel, Phillip              Gilman                   16.47   3 

 20 Tio, Lucas                   New Auburn               16.67   2 

 21 Curry, Dakota                New Auburn               17.19   2 

 22 Keeble, Spencer              Ladysmith                18.73   2 

 23 Mickelson, Kyle              New Auburn               19.26   2 

 

Event 5  Girls 1600 Meter Run

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Vavra, Kayla                 Cornell/Lake Hol       6:10.83   10   

  2 Stearns, Jordyn              Bruce                  6:26.54    8   

  3 Haller, Maddlyn              New Auburn             6:40.52    6   

  4 Vavra, Emily                 Cornell/Lake Hol       6:47.83    5   

  5 Moore, Ashlynn               Cornell/Lake Hol       7:01.75    4   

  6 Bintz, Amanda                Cornell/Lake Hol       7:11.58    3   

  7 Walters, Kierra              Cornell/Lake Hol       7:12.31    2   

  8 Sports, Kylee                Flambeau               7:57.25    1   

 

Event 6  Boys 1600 Meter Run

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Meisegeier, Randy            Bruce                  5:41.42   10   

  2 Harris, Dean                 Flambeau               6:01.27    8   

  3 Weast, Cole                  New Auburn             6:10.57    6   

  4 Burns, Marc                  Cornell/Lake Hol       6:10.99    5   

  5 Hilger, Brandon              New Auburn             6:14.86    4   

  6 Hall, Jake                   Cornell/Lake Hol       7:41.89    3   

  7 Mickelson, Kyle              New Auburn             9:20.05    2   

 

Event 7  Girls 4x200 Meter Relay

=======================================================================

    School                                               Finals  Points

=======================================================================

  1 Flambeau  'A'                                       2:02.00   10   

     1) Wisniewski, Chelsey             2) Smith, Caitlynn                

     3) Sterba, Brooke                  4) Montwill, Marissa              

  2 Ladysmith  'B'                                      2:08.97    8   

     1) Bullard, Emma                   2) Nisbit, Lauren                 

     3) Engelhardt, Evyn                4) Hanaman, Adrianna              

  3 Bruce  'A'                                          2:14.15    6   

     1) Anderson, Alyssa                2) Morgan, Kellie                 

     3) Stearns, Jordyn                 4) Antczak, Karlie                

  4 Cornell/Lake Holcombe  'A'                          2:21.59    5   

     1) Hartzell, Taylor                2) Lee, Hannah                    

     3) Vavra, Emily                    4) Omtvedt, Rachel                

 

Event 8  Boys 4x200 Meter Relay

=======================================================================

    School                                               Finals  Points

=======================================================================

  1 Gilman  'A'                                         1:52.68   10   

     1) Lato, Travis                    2) Emstrom, Brady                 

     3) Sonnetag, Zach                  4) Aldinger, Ethan                

  2 Flambeau  'A'                                       1:53.38    8   

     1) Harris, Dean                    2) Kochevar, Rowdy                

     3) Maple, Jared                    4) Groothausen, Chase             

  3 New Auburn  'A'                                     1:59.34    6   

     1) Boehm, Zach                     2) Haller, Garrett                

     3) North, Austiin                  4) Butterfield, Kaleb             

  4 Bruce  'A'                                          2:04.09    5   

     1) Meisegeier, Randy               2) Hagstrom, Austin               

     3) Anderson, Tyler                 4) Hill, Ethan                    

  5 Cornell/Lake Holcombe  'A'                          2:07.12    4   

     1) Goltz, Kyle                     2) Hetke, Colton                  

     3) Popp, Dakota                    4) Hurlburt, Alec                 

 

Event 9  Girls 400 Meter Dash

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

  1 Burch, Jessie                Flambeau               1:07.02   2  10   

  2 Hendricks, Taylor            Gilman                 1:11.14   2   8   

  3 Sproul, Elizabeth            Cornell/Lake Hol       1:12.92   2   6   

  4 Dixon, Isabelle              Cornell/Lake Hol       1:15.17   2   5   

  5 Harelstad, Whitley           New Auburn             1:15.64   1   4   

  6 Groothousen, Sadie           Flambeau               1:18.33   1   3   

  7 Villalpando, Izzy            Cornell/Lake Hol       1:20.42   2   2   

  8 Kowalski, Courtney           Winter                 1:21.71   1   1   

  9 Lebal, Morgan                Flambeau               1:22.62   2 

 10 Pease, Maxine                Winter                 1:22.91   1 

 11 Kesan, Kylee                 Bruce                  1:23.54   2 

 12 Sports, Kylee                Flambeau               1:28.00   2 

 13 Madlon, Hannah               Flambeau               1:47.89   1 

 

Event 10  Boys 400 Meter Dash

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 North, Austiin               New Auburn             1:04.77   10   

  2 Patz, Quintin                New Auburn             1:05.86    8   

  3 Girard, Kyle                 Cornell/Lake Hol       1:06.91    6   

  4 Hagstrom, Austin             Bruce                  1:06.96    5   

  5 Goodwill, Zach               New Auburn             1:13.71    4   

  6 Boehm, Simon                 New Auburn             1:14.13    3   

  7 Grape, Josh                  Cornell/Lake Hol       1:26.92    2   

 

Event 11  Girls 4x100 Meter Relay

=======================================================================

    School                                               Finals  Points

=======================================================================

  1 Flambeau  'A'                                       1:00.42   10   

     1) Anderson, Hannah                2) VanDoorn, Lexi                 

     3) Burch, Jessie                   4) Montwill, Marissa              

  2 Gilman  'A'                                         1:00.65    8   

     1) Tonasek, Amber                  2) Elwood, Mackenzie              

     3) Copenhaver, Brielle             4) Rafferty, Angie                

  3 Bruce  'A'                                          1:05.98    6   

     1) Kopras, Kelsie                  2) Kesan, Kylee                   

     3) Stewart, Karissa                4) Hause, Angela                  

  4 Cornell/Lake Holcombe  'A'                          1:06.40    5   

     1) Hartzell, Taylor                2) Omtvedt, Rachel                

     3) Walters, Kierra                 4) Lee, Hannah                    

  5 Ladysmith  'B'                                      1:06.79    4   

     1) Peterson, Hazel                 2) Hetchler, Dezi                 

     3) Hanaman, Adyara                 4) Beres, Marrisa                 

  6 New Auburn  'B'                                     1:06.92    3   

     1) Trott, Haley                    2) Hazelton, DeziRea              

     3) Harelstad, Whitley              4) Haller, Maddlyn                

 

Event 12  Boys 4x100 Meter Relay

=======================================================================

    School                                               Finals  Points

=======================================================================

  1 Cornell/Lake Holcombe  'A'                          1:03.00   10   

     1) Goltz, Kyle                     2) Hetke, Colton                  

     3) Popp, Dakota                    4) Hurlburt, Alec                 

  2 New Auburn  'B'                                     1:04.00    8   

     1) Wensel, Dalton                  2) Curry, Austin                  

     3) Weast, Cole                     4) Miller, Bryce                  

  3 Gilman  'A'                                         1:05.00    6   

     1) Wenzel, Phillip                 2) VanDerLeest, Chevy             

     3) Rosemeyer, Chanse               4) Neuenfedlt, Bake               

  4 Ladysmith  'B'                                      1:06.00    5   

     1) Keeble, Spencer                 2) Fuchs, Patrick                 

     3) Krisik, Alex                    4) Popp, Austin                   

  5 New Auburn  'A'                                     1:07.00    4   

     1) Boehm, RJ                       2) North, Dylan                   

     3) Curry, Dakota                   4) Tio, Lucas                     

 

Event 13  Girls 800 Meter Run

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Vavra, Kayla                 Cornell/Lake Hol       1:53.13   10   

  2 Skogstad, Chloe              Flambeau               2:08.87    8   

  3 Vavra, Emily                 Cornell/Lake Hol       2:11.75    6   

  4 VanDoorn, Shawna             Flambeau               2:18.57    5   

  5 Villalpando, Izzy            Cornell/Lake Hol       2:23.89    4   

  6 Bintz, Amanda                Cornell/Lake Hol       2:29.02    3   

  7 Kowalski, Courtney           Winter                 2:34.78    2   

  8 Nisbit, Lauren               Ladysmith              2:35.13    1   

  9 Hause, Angela                Bruce                  2:37.42  

 10 Pease, Maxine                Winter                 2:41.20  

 

Event 14  Boys 800 Meter Run

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Groothausen, Chase           Flambeau               2:29.59   10   

  2 Kollowitz, Mason             New Auburn             2:37.59    8   

  3 Kinney, Reece                Cornell/Lake Hol       2:43.11    6   

  4 Parkhurst, Nathan            Cornell/Lake Hol       2:46.50    5   

  5 Hilger, Brandon              New Auburn             2:48.01    4   

  6 Boehm, Simon                 New Auburn             2:57.60    3   

  7 Meyer, Chase                 Flambeau               3:36.66    2   

 

Event 15  Girls 200 Meter Dash

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

  1 Dixon, Alexis                Cornell/Lake Hol         30.40   3  10   

  2 Stender, Sara                Cornell/Lake Hol         30.54   3   8   

  3 Monson, Katelynn             Gilman                   30.81   3   6   

  4 Bullard, Emma                Ladysmith                30.94   2   5   

  5 Anderson, Hannah             Flambeau                 31.49   3   4   

  6 Stewart, Karissa             Bruce                    32.24   3   3   

  7 Sproul, Elizabeth            Cornell/Lake Hol         32.39   3   2   

  8 Wisniewski, Chelsey          Flambeau                 32.50   3   1   

  9 Wry, Jade                    Gilman                   33.10   2 

 10 Uhren, Kristie               Flambeau                 34.05   2 

 11 Elwood, Mackenzie            Gilman                   34.14   3 

 12 Woodford, Mackenze           Flambeau                 34.18   2 

 13 Paulsen, Lexi                Flambeau                 34.25   2 

 14 Hanaman, Adrianna            Ladysmith                34.73   1 

 15 Kesan, Kylee                 Bruce                    35.94   2 

 16 Grinnell, Ashley             Bruce                    36.10   2 

 17 Sports, Morgan               Flambeau                 36.68   1 

 18 Kopras, Kelsie               Bruce                    37.66   2 

 19 Coss, Brooklyn               Winter                   40.60   1 

 

Event 16  Boys 200 Meter Dash

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

  1 Spletter, Cortland           Cornell/Lake Hol         26.87   3  10   

  2 Haller, Garrett              New Auburn               28.14   2   8   

  3 Butterfield, Kaleb           New Auburn               28.48   2   6   

  4 Welch, Sam                   Flambeau                 29.84   3   5   

  5 Sonnetag, Zach               Gilman                   30.16   3   4   

  6 Lato, Travis                 Gilman                   30.22   3   3   

  7 Miller, Bryce                New Auburn               31.00   3   2   

  8 Kochevar, Kyle               Flambeau                 31.14   3   1   

  9 Goodwill, Zach               New Auburn               32.18   2 

 10 Popp, Austin                 Ladysmith                32.63   2 

 11 Vaughn, Zach                 New Auburn               32.80   2 

 12 Whiting, Xavier              Bruce                    34.64   3 

 13 Burch, Jake                  Flambeau                 34.94   2 

 14 Anderson, Tyler              Bruce                    35.37   3 

 15 Tio, Lucas                   New Auburn               35.96   2 

 

Event 17  Girls 4x400 Meter Relay

=======================================================================

    School                                               Finals  Points

=======================================================================

  1 Bruce  'B'                                          5:07.44   10   

     1) Stewart, Karissa                2) Stearns, Jordyn                

     3) Morgan, Kellie                  4) Antczak, Karlie                

  2 Flambeau  'A'                                       5:14.84    8   

     1) Lebal, Morgan                   2) Groothousen, Sadie             

     3) Skogstad, Chloe                 4) Burch, Jessie                  

  3 Cornell/Lake Holcombe  'A'                          5:22.49    6   

     1) Harp, Gabby                     2) Dixon, Isabelle                

     3) Moore, Ashlynn                  4) Villalpando, Izzy              

 

Event 18  Boys 4x400 Meter Relay

=======================================================================

    School                                               Finals  Points

=======================================================================

  1 New Auburn  'B'                                     4:37.49   10   

     1) Hilger, Brandon                 2) Patz, Quintin                  

     3) Kollowitz, Mason                4) Cutsforth, Austin              

  2 Cornell/Lake Holcombe  'A'                          4:37.95    8   

     1) Ekum, Derrick                   2) Girard, Kyle                   

     3) Parkhurst, Nathan               4) Kinney, Reece                  

 

Event 19  Girls Triple Jump

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Stender, Sara                Cornell/Lake Hol      29-00.00   10   

  2 Smith, Caitlynn              Flambeau              26-11.00    8   

  3 Vavra, Kayla                 Cornell/Lake Hol      26-07.25    6   

  4 Antczak, Karlie              Bruce                 26-06.25    5   

  5 Stewart, Karissa             Bruce                 25-02.50    4   

  6 Schriever, Sidney            Winter                24-09.00    3   

  7 Dixon, Isabelle              Cornell/Lake Hol      24-04.25    2   

  8 Anderson, Alyssa             Bruce                 22-05.00    1   

  9 Harelstad, Whitley           New Auburn            21-09.00  

 10 Stearns, Jordyn              Bruce                 21-04.75  

 

Event 20  Boys Triple Jump

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Groothausen, Chase           Flambeau              30-03.00   10   

  2 Spletter, Cortland           Cornell/Lake Hol      30-01.75    8   

  3 Patz, Quintin                New Auburn            29-01.00    6   

  4 Goltz, Kyle                  Cornell/Lake Hol      27-07.50    5   

  5 Parkhurst, Nathan            Cornell/Lake Hol      22-09.50    4   

  6 Boehm, Simon                 New Auburn            22-00.50    3   

  7 Cutsforth, Austin            New Auburn            20-01.00    2   

 

Event 21  Girls High Jump

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Schoene, Kyla                Gilman                 4-06.00   10   

  2 Morgan, Kellie               Bruce                  4-02.00    8   

  3 Sterba, Brooke               Flambeau               4-00.00    6   

  4 Olson, Amelia                Gilman                J4-00.00    5   

  5 Hanaman, Adrianna            Ladysmith             J4-00.00    4   

  6 Trott, Haley                 New Auburn             3-10.00    3   

  7 Chause, Kayla                Gilman                J3-10.00    2   

  8 Hartzell, Taylor             Cornell/Lake Hol       3-08.00    1   

  9 Antczak, Karlie              Bruce                 J3-08.00  

 10 Hanaman, Adyara              Ladysmith              3-06.00  

 -- Moussette, Lexi              Cornell/Lake Hol            NH  

 -- Villalpando, Izzy            Cornell/Lake Hol            NH  

 

Event 22  Boys High Jump

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Kochevar, Rowdy              Flambeau               5-00.00   10   

  2 Aldinger, Ethan              Gilman                 4-10.00    8   

  3 North, Austiin               New Auburn            J4-10.00    6   

  4 Hetke, Colton                Cornell/Lake Hol       4-08.00    5   

  5 Kochevar, Kyle               Flambeau               4-06.00    3.50

  5 Patz, Quintin                New Auburn             4-06.00    3.50

  6 Kollowitz, Mason             New Auburn            J4-06.00    2   

  7 Haller, Garrett              New Auburn            J4-04.00    0.33

  7 Kinney, Reece                Cornell/Lake Hol      J4-04.00    0.33

  7 Hoege, Sarick                New Auburn            J4-04.00    0.33

  8 Fuchs, Patrick               Ladysmith             J4-02.00  

  8 Boehm, Simon                 New Auburn            J4-02.00  

  8 Butterfield, Kaleb           New Auburn            J4-02.00  

  9 North, Dylan                 New Auburn            J4-02.00  

 10 Vaughn, Zach                 New Auburn            J4-00.00  

 

Event 23  Girls Long Jump

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Stender, Sara                Cornell/Lake Hol      12-08.00   10   

  2 Anderson, Hannah             Flambeau              11-08.00    8   

  3 Monson, Katelynn             Gilman                11-02.00    6   

  4 Sterba, Brooke               Flambeau             J11-02.00    5   

  5 Harelstad, Whitley           New Auburn            11-00.00    4   

  6 Dixon, Isabelle              Cornell/Lake Hol      10-07.00    3   

  7 Sports, Kylee                Flambeau              10-04.00    2   

  8 Wry, Jade                    Gilman                10-03.00    1   

  9 Woodford, mackenzie          Flambeau              10-02.00  

 10 Haller, Maddlyn              New Auburn            10-00.00  

 11 Rafferty, Angie              Gilman                 9-09.00  

 12 Hazelton, DeziRea            New Auburn             9-07.00  

 13 Hause, Angela                Bruce                  9-05.00  

 14 Groothousen, Sadie           Flambeau               9-03.00  

 14 Sports, Morgan               Flambeau               9-03.00  

 16 Fenske, Madison              Flambeau               9-02.00  

 17 Popp, Kayla                  Ladysmith              9-00.00  

 18 Nisbit, Lauren               Ladysmith              8-09.00  

 19 Kesan, Kylee                 Bruce                  8-07.00  

 20 Coss, Brooklyn               Winter                 8-05.00  

 20 Engelhardt, Evyn             Ladysmith              8-05.00  

 22 Olsen, Ashley                Ladysmith              8-03.00  

 23 Beres, Marrisa               Ladysmith              8-02.00  

 23 Hetchler, Dezi               Ladysmith              8-02.00  

 25 Polak, Candice               Flambeau               7-07.00  

 26 Walters, Kierra              Cornell/Lake Hol       7-05.00  

 27 Tonasek, Amber               Gilman                 7-03.00  

 

Event 24  Boys Long Jump

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Kochevar, Rowdy              Flambeau              14-06.00   10   

  2 Harris, Dean                 Flambeau              13-09.00    8   

  3 Hagstrom, Austin             Bruce                 13-00.00    6   

  4 Emstrom, Brady               Gilman                12-11.00    5   

  5 Vaughn, Zach                 New Auburn            12-10.00    4   

  6 Sonnetag, Zach               Gilman                12-07.00    3   

  7 Curry, Austin                New Auburn            11-09.00    2   

  8 Burns, Marc                  Cornell/Lake Hol      11-08.00    1   

  9 Miller, Bryce                New Auburn           J11-08.00  

 10 Butterfield, Kaleb           New Auburn            11-06.00  

 11 Girard, Kyle                 Cornell/Lake Hol      11-05.00  

 12 North, Dylan                 New Auburn            10-11.00  

 13 Hoege, Sarick                New Auburn            10-10.00  

 14 Neuenfedlt, Bake             Gilman                10-07.00  

 15 Whiting, Xavier              Bruce                 10-03.00  

 16 Krisik, Alex                 Ladysmith             10-02.00  

 16 Hill, Ethan                  Bruce                 10-02.00  

 18 Burch, Jake                  Flambeau               9-11.00  

 19 Anderson, Tyler              Bruce                  9-10.00  

 20 Popp, Austin                 Ladysmith              9-09.00  

 20 Cutsforth, Austin            New Auburn             9-09.00  

 22 Curry, Dakota                New Auburn             8-11.00  

 23 Hall, Jake                   Cornell/Lake Hol       8-05.00  

 24 Tio, Lucas                   New Auburn             8-04.00  

 25 Keeble, Spencer              Ladysmith              8-02.00  

 26 Mickelson, Kyle              New Auburn             6-05.00  

 26 Kenealy, Alex                Flambeau               6-05.00  

 

Event 25  Girls Shot Put

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Wickersham, Riley            Bruce                 31-00.00   10   

  2 Sproul, Elizabeth            Cornell/Lake Hol      27-01.50    8   

  3 Trott, Haley                 New Auburn            25-04.00    6   

  4 Madlon, Hannah               Flambeau              24-09.00    5   

  5 Melton, Annie                Winter                23-08.50    4   

  6 Galetka, Katie               New Auburn            22-02.00    3   

  7 Lee, Hannah                  Cornell/Lake Hol      21-07.00    2   

  8 Hazelton, DeziRea            New Auburn            21-04.00    1   

  9 Bintz, Amanda                Cornell/Lake Hol      20-10.50  

 10 Kozial, Sami                 Flambeau              20-01.00  

 11 Omtvedt, Rachel              Cornell/Lake Hol      19-10.00  

 12 Haller, Maddlyn              New Auburn            18-08.50  

 13 Uhren, Kristie               Flambeau              17-11.50  

 14 Vavra, Emily                 Cornell/Lake Hol      12-08.00  

 

Event 26  Boys Shot Put

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Welch, Sam                   Flambeau              41-05.00   10   

  2 Goodwill, Zach               New Auburn            35-03.50    8   

  3 Spletter, Cortland           Cornell/Lake Hol      34-00.00    6   

  4 Hurlburt, Alec               Cornell/Lake Hol      33-04.00    5   

  5 Boehm, Zach                  New Auburn            32-11.50    4   

  6 Ekum, Derrick                Cornell/Lake Hol      31-07.00    3   

  7 Madlon, Tom                  Flambeau              30-10.00    2   

  8 Cody, karter                 Flambeau              30-02.00    1   

  9 Dietzler, Gabe               Gilman                27-11.00  

 10 Schriever, Shelby            Winter                27-09.00  

 11 Whiting, Xavier              Bruce                 27-06.00  

 12 Boehm, RJ                    New Auburn            27-04.00  

 13 Webster, Lane                Gilman                26-09.00  

 14 Curry, Austin                New Auburn            24-03.00  

 15 Trott, Brock                 Flambeau              22-03.50  

 16 Meyer, Chase                 Flambeau              22-01.00  

 17 Mickelson, Kyle              New Auburn            21-04.00  

 18 Lindgren, Seth               Bruce                 21-01.50  

 19 Montwill, Zach               Flambeau              20-07.00  

 20 Kenealy, Alex                Flambeau              20-00.00  

 21 Strabley, Prestyn            Cornell/Lake Hol      19-01.00  

 

Event 27  Girls Discus Throw

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Wickersham, Riley            Bruce                    75-03   10   

  2 Grinnell, Ashley             Bruce                    57-02    8   

  3 Omtvedt, Rachel              Cornell/Lake Hol         54-10    5.50

  3 Kozial, Sami                 Flambeau                 54-10    5.50

  5 Sproul, Elizabeth            Cornell/Lake Hol         54-07    4   

  6 Groothousen, Sadie           Flambeau                 54-05    3   

  7 Galetka, Katie               New Auburn               49-00    2   

  8 Uhren, Kristie               Flambeau                 46-01    1   

  9 Paulsen, Lexi                Flambeau                 44-03  

 10 Harp, Gabby                  Cornell/Lake Hol         39-06  

 11 Bintz, Amanda                Cornell/Lake Hol         38-08  

 12 Polak, Candice               Flambeau                 33-00  

 

Event 28  Boys Discus Throw

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Welch, Sam                   Flambeau                123-11   10   

  2 Madlon, Tom                  Flambeau                108-11    8   

  3 North, Austiin               New Auburn              108-05    6   

  4 Haller, Garrett              New Auburn              103-07    5   

  5 Hurlburt, Alec               Cornell/Lake Hol         94-03    4   

  6 Meisegeier, Randy            Bruce                    85-08    3   

  7 Schriever, Shelby            Winter                   85-02    2   

  8 Goodwill, Zach               New Auburn               79-00    1   

  9 Webster, Lane                Gilman                   77-03  

 10 Ekum, Derrick                Cornell/Lake Hol         75-06  

 11 Grape, Josh                  Cornell/Lake Hol         72-03  

 12 Cody, karter                 Flambeau                 70-00  

 13 Boehm, RJ                    New Auburn               65-06  

 14 Kollowitz, Mason             New Auburn               64-09  

 15 Lindgren, Seth               Bruce                    61-08  

 16 Krisik, Alex                 Ladysmith                60-04  

 17 Meyer, Chase                 Flambeau                 59-08  

 18 Parkhurst, Nathan            Cornell/Lake Hol         58-01  

 19 Dietzler, Gabe               Gilman                   57-02  

 20 Hoege, Sarick                New Auburn               56-03  

 21 Hilger, Brandon              New Auburn               56-00  

 22 Montwill, Zach               Flambeau                 48-08  

 23 Kenealy, Alex                Flambeau                 45-06  

 24 Swagger, Tanner              Winter                   41-09  

 25 Strabley, Prestyn            Cornell/Lake Hol         36-11  

 26 Keeble, Spencer              Ladysmith                36-05  

 27 Trott, Brock                 Flambeau                 27-11  

 

Event 29  Boys Pole Vault

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 Madlon, Tom                  Flambeau               8-07.00   10   

  2 Kinney, Reece                Cornell/Lake Hol       7-06.00    8   

  3 Kochevar, Rowdy              Flambeau               6-06.00    6   

  4 Maple, Jared                 Flambeau              J6-06.00    5   

  5 Kochevar, Kyle               Flambeau              J6-06.00    4   

  6 Popp, Dakota                 Cornell/Lake Hol       6-00.00    3   

  7 Girard, Kyle                 Cornell/Lake Hol       5-06.00    2   

 

Event 30  Girls Pole Vault

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 VanDoorn, Lexi               Flambeau               8-03.00   10   

 

                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored

===============================================================================

    1) Cornell/Lake Holcombe      162.50     2) Flambeau                  133.50

    3) Bruce                       79        4) Gilman                     64   

    5) Ladysmith                   43        6) New Auburn                 32   

    7) Winter                      14                                           

 

                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored

===============================================================================

    1) New Auburn                 161.16     2) Flambeau                  150.50

    3) Cornell/Lake Holcombe      129.33     4) Gilman                     47   

    5) Bruce                       45        6) Ladysmith                  12   

    7) Winter                       2